BENZER FİLMLER

Açlık Oyunları 2 hd izle

Açlık Oyunları 2 hd izle
PUAN : 7.3
Açlık Oyunları 2 hd izle 7.3 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 7.3
Dublaj
720P
  • Süre: 146 Dk.
  • Vizyon Tarihi: 2013
  • Ülke: ABD

 811İZLENME

 0FAVORİ

İki buçuk saate yakın bir süresi olan Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, aksiyon, macera ve gizem türlerinin bir örneğini sunar. 2013 yılında gösterime giren film, serisinin ikinci bölümüdür. İlk bölümünün çok büyük ilgi görmesinden bir yıl sonra gösterime girer. Yine çok büyük bir artan ilgi ile karşılaşır. Hikayesinin orijinalliği ve dikkat çekiciliği seyirciyi etkiler. Ayrıca eleştirmenler de bu filme tam puan vermiştir. Yaklaşık olarak 130 milyon dolarlık bir bütçe kullanılarak çekilen Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak filmi karşılığında 860 milyon doları aşan bir gişe hasılatı elde etmeyi başarır. Film gösterime girdikten sonra Akademi ödüllerinde birçok ödüle aday gösterilmiş ve birçoğunu da kazanmıştır.

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak bölümünün oyuncu ve yapımcı isimleri

Serisinin ilk bölümünden farklı olarak Francis Lawrence tarafından yönetilen filmin senaryosu Simon Beaufoy ve Michael Arndt tarafından kaleme alınır. Filmin hikâyesi ise ABD’li roman yazarı Suzanne Collins’e ait olan aynı isimli romandan uyarlanır. Filmin yıldız oyuncuları ise ilk bölümden neredeyse farksızdır. Yine başrol karakterleri Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth tarafından canlandırılır.

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak filminin ana konusu nedir?

İlk bölümün kazananları Katniss Everdeen ve Peeta Mellark bu bölümde yine kurtulamazlar. TV’de herkesin izlediği ve birbirlerini öldürmek zorunda oldukları ormana tekrar atılırlar. Burada ilk bölümde yarışan ve birbirlerine âşık olan Katniss ve Peeta başkalarına cesaret vermemesi adına tekrar ormana atılır. Gaddar bölge yönetimi sözünde durmaz ve yarışı onların üstünden tekrar başlatır. Birlikte yarışacağı kişileri özenle seçen yönetim profesyonel savaşçıları da koyar. Tek amaçları da bu iki isyankârı yarış içinde öldürtmektir. Ancak bu plan istedikleri gibi gitmez ve Katniss oyun içinde kaçırılır.
  Orjinal Adı:

The Hunger Games: Catching Fire

Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir