BENZER FİLMLER

Avatar tek part hd izle

 Editörün Önerisi
Avatar tek part hd izle
PUAN : 7.0
Avatar tek part hd izle 7.0 / 10 3 kullanıcı oyu.
İMDb 7.9
Dublaj
720P

 41661İZLENME

 0FAVORİ

Aksiyon, macera ve fantastik türlerinin en bilinen ve ünlü olanı olan Avatar, 2009 yılında ABD yapımı olarak karşımıza çıkar. Üç saate yakın uzun bir süreye sahiptir. 7.8 gibi başarılı bir IMDB puanına sahiptir. Çok ünlü ve başarılı isimlerin var olduğu filmin yapımı 1994 yılında başlar. Filmin yönetmeni olan James Cameron henüz Titanik filmini çekerken aslında Avatar üstünde de çalışmaktadır. Ancak o dönem 1999 yılında çıkarmak istese de mevcut teknolojinin Avatar’ı çekmeye yetmeyeceğini düşünür. Böylece bu film projesini yıllar sonra 2009 yılında gösterime çıkartır. Yıllarca bekletilen film herkes tarafından büyük bir ilgi ile takip edilir. 3D formatı ile gösterime giren film büyük bir ilgi ile takip edilir. Film ekibi çok üst düzey bir tanıtım kampanyası düzenler. Film 237 milyon gibi dev bir bütçe ile çekilir. Bunun karşılığında ise 2 milyar 800 milyon dolara yakın muazzam bir hasılat elde eder. Bu hasılat öyle yüksektir ki tüm zamanların en çok hasılat yakalayan filmi unvanını alır. Ayrıca iki milyar doları geçen ilk film olmuştur. Dokuz Oscar ödülüne aday gösterilen film, üçünü kazanmıştır.

Avatar filminin oyuncu ve yapımcı kadrosu

Ünlü yönetmen James Cameron bu filmin hem yönetmen koltuğunda oturur hem de senaryo ve hikâye yazarlığını yapar. Filmin oyuncu kadrosunda ise Sam Worthington, Zoe Saldana ve Sigourney Weaver gibi isimler yer alır.

Avatar filminin konusu

22 yüzyılda, kardeşi bir soygun esnasında öldürülen Jake Sully bir görev için Pandora dünyasına girmeye karar verir. Gireceği dünya mavi derili insana benzeyen ama tam da olmayan bir kabileden oluşur. Jake ise savaşırken felç geçirir ve bu görev için hazır olduğunu belirtir. Ancak Jake burada bir Na’vi prensesine âşık olur. Bir de kendini burada yaşanan bir çatışma içinde bulur. Onlara karşı durması beklenen Jake Sully kendisini adeta bir Avatar gibi hissedecek ve insanlara karşı durmaya başlayacaktır.
Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir