BENZER FİLMLER

Baba 2 Tek Part 720p Türkçe Dublajlı

Baba 2 Tek Part 720p Türkçe Dublajlı
PUAN : 8.9
Baba 2 Tek Part 720p Türkçe Dublajlı 8.9 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 8.9
Dublaj
720P
  • Süre: 200 Dk.
  • Vizyon Tarihi: 1974
  • Ülke: ABD

 648İZLENME

 0FAVORİ

Bir önceki sene ilk bölümü çıkan Baba filmi o kadar ilgi görmüştü ki, bir sene sonra 1974 yılında ikinci bölümü yayınlandı.Baba 2 filminde de suç ve drama türlerini yoğun işleyen film harika bir geri dönüş yapmıştı. Sahip olduğu unutulmaz müzikler ve oyuncu kalitesi ile adından hala bahsettirir. 1970’li yıllarda çekilmesine rağmen, hala en iyi filmler listesinde en üst sıralarda varlığını sürdürür. Üç saati aşan bir süre ile tehlikeli yeraltı dünyasını anlatır. Filmin gösterime girdiği tarihten itibaren birçok seyirci tarafından, dünya genelinde ilgi görmüştür. Filmin klasikleşmiş olduğundan kimsenin şüphesi yoktur. Film, ABD’de tarihi miras listesine alınmış ve bir kopyası Ulusal Film Defterine işlenip, kütüphanede saklanmaya başlandı. Ayrıca Baba 2 filmi akademi ödüllerinden de birçok ödülü toplayarak törene damga vurduğu gibi, Oscar almayı da başarmıştır. Kesinlikle izlenmesi gereken bir filmdir.

Baba 2 filminin yapım kadrosu ve oyuncuları

İlk bölüm olduğu gibi Francis Ford Coppala tarafından hem yönetilmiş hem de filmin senaryo yazımı hazırlanmıştır. Filmin hikâye kurgusu ise Mario Puzo’nun aynı isimli romanından ilham alınarak oluşturuldu. Filmin oyuncu kadrosu ise başta Al Pacino olmak üzere, Robert De Niro ve Robert Duvall olarak karşımıza çıkar.

Baba 2 filminin kurgusu ve ana konusu

Yeraltı dünyasında acımasız hayat devam eder. Michael Corleone çok büyük ve erişilmez güce ulaşmıştır. Hem bu gücü kullanır hem de ailesini korumak ister. Ancak yeraltı dünyasının kuralları yoktur ve işler tersine gitmeye başlar. Gelişen olaylar kendisini çok yanlış işlere sürükler ve sonunda daha da yalnızlaşır ve mutsuz olur. Aslında film, Michael Corleone’nun Sicilya bölgesinden kaçıp, buradan ABD’ye gitmesini konu alacaktır. Burada birçok suç olayına karışacaktır. 
  Orjinal Adı:

The Godfather Part 2

Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir