BENZER FİLMLER

Buz Devri 1 tek part hd izle

Buz Devri 1 tek part hd izle
PUAN : 7.3
Buz Devri 1 tek part hd izle 7.3 / 10 2 kullanıcı oyu.
İMDb 7.6
Dublaj
720P
  • Süre: 81 Dk.
  • Vizyon Tarihi: 2003
  • Ülke: ABD

 933İZLENME

 0FAVORİ

2002 yılında gösterime giren ve animasyon türünde olan Buz Devri 1, muhteşem bir komedidir. Ayrıca içinde macera da barındırır ve birbirinden komik, heyecanlı ve sevimli hayvanlar tarafından canlandırılır. ABD yapımı olan animasyon filmi, 20th Century Fox tarafından çekilmiştir. Çekildiği yıl Akademi Ödül töreninde en iyi animasyon olarak aday gösterildi. Arkasından dört tane daha bölüm çekildi çünkü dünya genelinde ilk bölümü çok sevilmiş ve belli bir hayran seyirci kitlesi oluşturmuştur. Yaklaşık olarak 60 milyon dolara mal olan film, 380 milyon doları aşan bir kar oranı tutturmayı başarır.

Buz Devri’nin ilk bölümünün yapımcı ve seslendirmeleri

Filmin yönetmenleri Chris Wedge ve Carlos Saldanha olarak karşımıza çıkar. Ayrıca hikâye kısmı Michael J. Wilson tarafından kaleme alınır. Senaryo kısmında ise Wilson ile birlikte Michael Bergve Peter Ackerman da kendisine eşlik eder. Filmin seslendirmeleri ise Denis Learyi John Leguizamo ve Ray Romano gibi isimlerden oluşur. Filmin kurgusu kadar, seslendirmeleri de önem taşır çünkü bir animasyon filmidir. Animasyon filmlerinin en önemli noktası seslendirmelerin başarısı ile ilgilidir.

Buz Devri’nin ilk bölümünün kurgusu

Animasyon kurgusu Dünya’nın başlangıcına kadar gider. Tam olarak 20.000 yıl öncesidir ve her şey buzdan ibarettir. Dünya dev buzullar ile sarılmaya başladığında, birbirinden farklı ve şirin hayvanlar kendilerine gelmekte olan buz dağları tehlikesinden kaçmaya başlarlar. Manny adında bir mamut, Sid adında bir tavşan ve keskin dişli kaplan Diego hayvanların liderliğine soyunurlar. Bir araya gelirler ve yanlarında da bir insan yavrusu vardır. Bu Eskimolara ait bir ailedendir ve korku içindedir. Hayvanlar bu yavruyu ailesine götürmek zorunda kalacaklar ve birçok buzul tehlikesini de göze alacaklardır. Ayrıca çok komik sahneler de ortaya çıkacaktır.
  Orjinal Adı:

Ice Age

Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir