BENZER FİLMLER

Donnie Darko 720p izle

 Editörün Önerisi
Donnie Darko 720p izle
PUAN : 8.2
Donnie Darko 720p izle 8.2 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 8.2
Dublaj
720P
  • Süre: 113 Dk.
  • Vizyon Tarihi: 2003
  • Ülke: ABD

 1079İZLENME

 0FAVORİ

2001 yılının Haziran ayında vizyona giren Donnie Darko, drama, bilim kurgu ve gerilim türlerinin kusursuz bir karışımıdır. İki saate yakın bir süresi vardır. Yaklaşık bir aylık bir süre içerisinde üç buçuk milyon dolarlık bütçe ile çekildi. Sinema sektöründe gelmiş geçmiş en tuhaf filmlerden biridir. Bu filmi izlemek isterseniz o gün muhtemelen başka bir şey izleyemezsiniz. Film izleyiciyi adeta içine çekiyor. Kesinlikle pasif bir izleyici olamıyorsunuz. Filmin ne anlattığını, içerikte neler döndüğünü anlamaya çalışırken, kendi kendinize çıkarımlarda bulunuyorsunuz. Filmin zamanı ve mekânı anlaşılamıyor. Hatta geçmiş mi gelecek mi tahmin edilemiyor. Gördükleriniz çok önce yaşandı mı, yoksa o an mı yaşanıyor, ya da hepsi bir yanılsama mı? Gördüğünüz her şey yalan mı? Bu gibi bir ton soru ile karşılaşıyor ve sonunu da getiremiyorsunuz. Filmin sonunda iyice allak bullak olacağınız bir film sizi bekliyor. Bu filmi izleyen herkesin farklı tahminler oluyor.

Donnie Darko filminin yapım ekibi ve oyuncuları

Filmi Richard Kelly hem yönetmiş hem de senaryo yazarlığını yapmış. Filmin başrol oyuncusu şimdilerin ustası Jake Gyllenhaal olarak karşımıza çıkar. Bu film kendisinin ilk filmlerinden ve yaşı oldukça küçük. Filmde kendisine Jena Malone ve Mary McDonnell eşlik ediyor.

Donnie Darko filminin esrarengiz konusu

Film ismini başrol oyuncusunun adından almış. Genç erkek bir öğrencidir ve tuhaf hareketler sezer. Sürekli olarak terapi görür ve bir zaman sonra kimsenin görmediği beyaz bir tavşan görmeye başlar. Her yerde sesini duyar ve onunla karşılaşır. Tavşan ise ona sürekli olarak suç işlemesini telkin eder. Bu arada bir kıza âşık olur ve onunla görüşmeye başlar. Ancak tüm bu olaylar Donnie Darko felaket bir kazadan kurtulduktan sonra başlamıştır. Filmin sonu ise henüz çözülebilmiş değil.
Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir