Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları
  28 Kasım 2016   2379 Okunma

Film, Karanlıklar Ülkesi serisinin beşinci bölümü olarak karşımıza çıkıyor. Karanlıklar Ülkesi, tüm serilerinde kurt adam ve vampirlerin amansız ve acımasız mücadelesini anlatan, aksiyon, fantastik ve macera türünde bir film.

Her bir serisi ayrı bir yönetmen tarafından çekilen film, fantastik türde, vampir- kurt adam savaşlarını sevenler için mutlaka izlenmesi gereken eserdir, çünkü görüntü kalitesi yüksek ve gerçekçiliği de üst seviyede bir prodüksiyon ürünü olarak her seferinde seyirciden tam not almayı başarıyorlar. Bu başarı ile en çok izlenen ve en popüler fantastik filmler arasına girmeyi başarmışlardır.

İlk filminde vampir ve kurt adamların savaşı konu edilmiş ve ayrıca başka bir melez yaratık grubu da savaşa dahil edilmiştir.

İkinci filminde ise vampir ve kurt adam mücadelesine bu sefer insanlar da dahil olmuş ve bu iki ırkı yok etmek için uğraşmışlardır.

Üçüncü filmde, vampirlerin insanları kurt adama dönüştürmenin yolunu bulup, onları hayvanlar gibi acımasız çalıştırmaları üzerine, kurt adamlar artık dayanamaz ve isyan ederler. Bu isyan sonucu ise mücadele tekrar başlar.

Dördüncü filmde, insanlar olaya dahil olur ve her iki ırkı da yok ettiklerini düşünürler. Ancak iki vampir Selenen ve Michael hala hayattadır. Ayrıca sadece onlar değil; başkaları da vardır ve hatta daha güçlülerdir.

Peki ya devamı?

Karanlık Ülkesi film serisi Kan Savaşları adını verdikleri başka bir seri film ile maceraya devam ediyor ve seyircisini büyülemek için gün sayıyor.

Karanlıklar Ülkesi’nin diğer serilerinde konu olarak sadece vampir ve kurt adamlarla yetinmeyip, başka melez yaratıklar ya da direkt insanlar dahil edilmiş ve renk katılmıştır. Her bir bölümü ayrı bir heyecan ve aksiyon dolu olan filmin, devam niteliğindeki beşinci sinema filmi de  Dünya’da 1 Aralık; Türkiye’de  de 2 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek. Tüm serileri izlemiş olan sinemaseverler için muhteşem bir haber bu. Ayrıca Kan Savaşları adı verilen sinema filminde görüntü kalitesi 3D gözlük ile izlenecek, yani zaten soluksuz izlenecek film, daha yakından hissedilerek izlenecek.

Peki bu seride bizi nasıl maceralar bekliyor?

Aksiyon ve macera içerikli olacak bu filmin yönetmeni Anna Foerster ve ayrıca senaryosu Cory Goodman tarafından kaleme alınmış. Tüm filmlerin başrol oyuncusu olan Kate Beckinsale her zamanki gibi Selene rolünde bir vampirdir. Theo James ise; David ismiyle başka bir vampiri canlandırır. Filmde ayrıca tam dört Game of Thrones oyuncusu da yer almaktadır. Ölüm dağıtıcısı vampir olan Selene, bu filmde de  Lycan grubuna karşı mücadelesine devam eder ve ayrıca Selene’ye ihanet eden vampirlerin içinde de bir grup vardır. Bu iki taraf da aynı amaç için uğraşırlar. Selene çok özel güçlere sahiptir ve bu güç onun kanında yer almaktadır.Lycan tarafının amaçları ise, Selene’nin kanını kullanarak, onun kızını da melez Vampir melezi yapmak isterler. Selene bu sebeple kızını saklamak ister. Sakladıktan sonra da, David ve onun babası Thomas ile birlikte Lycanlar ve vampirler arasında yaşanan ve bitmeyen bu savaşı bitirmek isterler. Ancak bu mücadele Selene’nin hayatına mâl olabilir. Buna rağmen Selene bu sonucu çoktan göze almıştır. Bu savaşta Selene’nin baş düşmanı ve mücadele edeceği Lycan lideri Marius’tur.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları Fragmanı

 • Beğen
  1
BENZER HABERLER
 • Çin Seddi Filmi

  31 Aralık 2016

  Orijinal ismi The Geat Wall olarak geçen Çin Seddi, 2016 yılı Aralık ayı gösterim tarihli bir sinema filmidir....
 • Assassin's Creed Filmi

  22 Aralık 2016

  Assassin’s Creed’i biraz video oyunlarına ilgi duyan ve seven herkes bir kez duymuştur. Biraz bahsetmek gereki...
 • Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi

  04 Aralık 2016

  Ünlü Star Wars filmini izlemeyen ya da en azından adını duymayan yoktur. Her on yılda bir üçlü serilerle karşı...
 • Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları

  28 Kasım 2016

  Film, Karanlıklar Ülkesi serisinin beşinci bölümü olarak karşımıza çıkıyor. Karanlıklar Ülkesi, tüm serilerind...
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir