BENZER FİLMLER

İbni Sina Hekim Türkçe Dublajlı izle

İbni Sina Hekim Türkçe Dublajlı izle
PUAN : 7.3
İbni Sina Hekim Türkçe Dublajlı izle 7.3 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 7.3
Dublaj
720P

 697İZLENME

 0FAVORİ

Macera, drama ve tarih konularını işleyen İbni Sina: Hekim filmi iki buçuk saati bulan bir süreye sahiptir. 2013 yılında gösterime giren film 7.2 derecesinde bir IMDb puanına sahiptir. Filmin hikâyesi ve kurgusu ise Noah Gordon’a ait olan aynı isimli romandan uyarlanır. Film gerçek bir kişilik olan ünlü hekim İbni Sina ile ilgilidir. Çok vurucu ve sıra dışı bir hikâyeye sahip olan İbni Sina dehası ile örnek yaşantısı ile bu filme konu olur. Filmin bütçesi yaklaşık olarak 32 milyon dolardır. Ancak filmin kötü tanıtım kampanyaları sebebiyle ancak 60 milyon dolara yakın bir hasılat elde edebilirler.

İbni Sina: Hekim filminin yapımcıları ve oyuncuları

Filmin yönetmen koltuğunda Philipp Stölzl isminde bir Alman asıllı yönetmen oturur. Filmin hikâyesi zaten Noah Gordon’a ait olan bir romandan uyarlanır. Ayrıca filmin senaryosu Jan Berger tarafından kaleme alınır. Filmin yazarları ise yönetmen ile birlikte Simon Block ve Christoph Müller olarak karşımıza çıkar. Filmin başrol karakterlerini ise Tom Payne, Stellan Skarsgard ve Elivier Martinez gibi oyuncular tarafından canlandırılır. İbni Sina rolünü ise Ben Kingsley üstlenir.

İbni Sina: Hekim filminin ana konusu

Henüz dokuz yaşında olan Rob Cole yaklaşmakta olan ölümün soğuk yüzünün farkına varır. Bu farkındalık onu on birinci yüzyıl İngiltere’sinin merkezlerinden küçük kasabalarına sürer. Buradan sonra da İsfahan’daki tıp okuluna yolu düşer. Sürekli gezen bir berbere çıraklık yapar. İbni Sina gibi efsane olmuş bir doktorun eğitiminde geçecek ve tüm hayatını bu uğurda harcayacaktır. Bu eğitim tüm Hristiyan çocuklara yasaklansa da Rob ne olursa olsun buraya gider. Yahudi kılığında girer ve kabul görür. Bu sayede ilham verici ve macera içeren medikal bilgilerle donanmış biri haline gelir ve bunları kitaba dönüştürür. 
  Orjinal Adı:

The Physician

Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir