BENZER FİLMLER

Kayıp Balık Nemo Türkçe Dublajlı izle

Kayıp Balık Nemo Türkçe Dublajlı izle
PUAN : 8.2
Kayıp Balık Nemo Türkçe Dublajlı izle 8.2 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 8.2
Dublaj
720P

 1008İZLENME

 0FAVORİ

Bir buçuk saati aşan bir süreye sahip olan Kayıp Balık Nemo, 2003 yılında gösterime çıkmıştır. Animasyon türünü yansıtan film macera ve komedi de içerir. IMDb tüm zamanların en iyi filmleri listesinde yerini almayı başarır. Bir ADB yapımı olan komedi animasyon filmi yaklaşık olarak 94 milyon dolarlık bir bütçe kullanarak çekilir. Karşılığında ise 950 milyon dolara yakın bir dev hasılat elde etti. Ayrıca dünya genelinde birçok seyirci tarafından çok sevilen filmin bir süre sonra oyunları, oyuncakları ortaya çıkmaya başladı. Film gösterime girdikten sonra Akademi ödül törenlerinde en iyi senaryo ve en yüksek hasılat yapan film ödüllerini kazandı.

Kayıp Balık Nemo filminin seslendirenleri ve yapımcı kadroları

Bu animasyon türünün yönetmen koltuğunda Andrew Stanton ve Lee Unkrich birlikte oturur. Filmin yönetmenlerinden olan Andrew Stanton filmin orijinal hkayesini de yazan kişidir. Senaryo yazarları ise Bob Peterson ve David Reynolds olarak karşımıza çıkar. Filmin seslendirme yapanları ise Albert Brooks, Ellen DeGeneres ve Alexander Gould gibi isimlerden oluşur.

Kayıp Balık Nemo filminin kurgusu

Marlin adında bir palyaço balığı vardır ve Nemo ismindeki oğlunu denizde kaybeder. Nemo babasının birçok uyarısına rağmen açık denizlere çok meraklı bir balık olmuştur. Bu merakı yüzünden bir bot tarafından yakalanır ve Sydney’de bir dişçi ofisine götürülür. Babası Marlin ise oğlunu bulmak için yüzerken bir gün sürekli hafıza kaybı yaşayan bir balıkla karşılaşır. İsmi de Dory’dir. Birlikte açık denizlerin tehlikesine doğru hareket ederler. Bu tehlikeler ise köpek balıkları, denizanaları gibi deniz canlılarıdır. İkisi birlikte Sydney limanına doğru emin olarak ilerler. Bu sırada Nemo’nun içinde bulunduğu akvaryumdaki diğer balıklar ile birlikte özgürlüklerine kavuşmanın ve yeniden ait oldukları denize dönmenin yollarını aramaya başlarlar.
  Orjinal Adı:

Finding Nemo

Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir