BENZER FİLMLER

Müttefik Tek Part 720p Türkçe Altyazılı

Müttefik Tek Part 720p Türkçe Altyazılı
PUAN : 7.1
Müttefik Tek Part 720p Türkçe Altyazılı 7.1 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 7.1
Altyazı
720P

 829İZLENME

 0FAVORİ

2016 yılının en çok konuşulan Müttefik filmi, İkinci Dünya Savaşı süresinde geçen bir gerilim, romantizm filmidir. Oldukça iddialı bir yapım ekibi ve oyuncu kadrosundan oluşan filmin yüksek tirajlı olması beklenirdi ancak beklenen kar oranını getirmemiştir. IMDB puanı 7’nin üstünde olsa da, film negatif ve pozitif olarak karışık yorumlar almıştır. Yine de kostüm konusunda başarı göstermiş ve ödül almıştır. Yaklaşık 85 milyon dolarlık bir bütçe kullanan filmin gişe başarısı ise 112 milyon doları geçmemiştir.

Müttefik filminin yapımcıları ve oyuncuları kimlerden oluşur?

ABD asıllı yönetmen olan Robert Zemeckis, bu filmin yönetmen koltuğunda oturur. Steven Knight ise Müttefik filminin senaryo ve kurgu yazarlığını yapar. Filmin oyuncu kadrosu ise oldukça iddialıdır. Başrol oyuncuları Brad Pitt ve Marion Cotillard tarafından paylaşılır. Kendilerine bu filmde Jared Harris, Simon McBurney ve Lizzy Caplan eşlik eder.

Filmin kurgu ve senaryo konusu

İkinci Dünya Savaşı döneminde, 1942 yılında bir uçak Fas üstünde uçarken aşağıya bir paraşütçü bırakıyor ve bu kişi Kanada Hava Gücü üyesidir. Bu düştüğü bölge ise Kasablanka dışında bir çöldür. İndiği anda harekete geçen korkusuz Komutan Max Vatan, bir araba bulur ve atlar. Buradan şehre geçer ve Fransız direnişinde aktif rol alan Marianne Beasejour ile buluşur. Görev Almanya Büyükelçisini öldürmektir ve bunu için bir işbirliği yaparlar. Önce herkesin ikna edilmesi gerekir. Bir aşk yaşayan çift, arka planda da gerekli hazırlıkları yaparlar. Max ve Marianne buradan İngiltere’ye kaçarak burada evlenmeyi düşünürler. Böylece istedikleri aileyi kuracak ve mutlu olacaklardır. Ancak bu sırada Max’e gelen bir haber ile planlar değişir. Gizli Servis Max’i arar ve pek de duymak istemeyeceği şeyler söyler. Bu arama ise Max ile Marianne’nin ilişkilerine zarar verecek kadar büyük bir tehdit olacaktır.
  Orjinal Adı:

Allied

  Film Etiketleri:
Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha