BENZER FİLMLER

Papillon Kelebek Full Hd İzle 720p Türkçe Dublajlı

 Editörün Önerisi
Papillon Kelebek Full Hd İzle 720p Türkçe Dublajlı
PUAN : 8.1
Papillon Kelebek Full Hd İzle 720p Türkçe Dublajlı 8.1 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 8.1
Dublaj
720P

 2404İZLENME

 0FAVORİ

1873 yılında gösterime giren Papillon, 8 seviyesinde bir IMDB puanına sahiptir. Filmin türü ise biyografi, suç ve drama olarak belirlenir. İki buçuk saate yakın bir süresi vardır. Filmin hikâyesi ise Henri Charriere’ye ait olan otobiyografiden uyarlanır. Yaklaşık 13 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilen film 50 milyon doları aşan bir hasılata sahip olur. Zamanının en pahalı yapımlarından biri olmuştur.

Papillon filminin yapımcı ve oyuncuları

Filmin yönetmen koltuğunda Franklin Schaffner oturur. Ayrıcfilmin senaryosu Dalton Trumbo ve Lorenzo Semple tarafından kaleme alınır. Filmin ana karakterleri ise SteveMcQuenn, Dustin Hoffman ve Victor Jory tarafından canlandırılır.

Papillon filminin konusu

Bir adam bir suçlu ile sıkı arkadaş olur ve ikisi birlikte hapishanede bulunurlar. Birinin adı Papillon’dur çünkü kelebek şeklinde bir dövmesi vardır. Hapishaneleri bir süre sonra Fransa’da Guyana’ya transfer olur. Papillion katil olduğunda ömür boyu hapis cezası alır. Ayrıca diğeri de usta bir hırsızdır. Birbirlerinin muhteşem tamamlayan ikili bir iş anlaşması yapar. Papillion onu koruyacak ve Dega da Papillion’un kaçışının finansal tarafı ile ilgilenecektir.
  Orjinal Adı:

Papillon

Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir