BENZER FİLMLER

Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü izle

 Editörün Önerisi
Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü izle
PUAN : 8.9
Yüzüklerin Efendisi 3 Kralın Dönüşü izle 8.9 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 8.9
Dublaj
720P

 514İZLENME

 0FAVORİ

2003 yılının Aralık ayında beyaz perdeye yansıtılan Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü, üç saati aşan süresi ile muhteşem fantastik türünde bir film sunuyor. İçinde ayrıca drama ve macera türünü de bolca gördüğümüz film, Yüzüklerin Efendisi üçlü serinin üçüncü bölümüdür. Maceranın kaldığı yerden devam ettiği bölümü herkes büyük bir sabırsızlıkla bekledi. Sonunda ortaya en uzun süreli bölüm çıktı. Ayrıca en heyecanlı bölümdü. Film yalnızca 94 milyon dolarlık bir bütçe ile çekildi. Geri dönüşü ise muhteşemdi. Film, dünya çapında yaklaşık 1 milyar 200 milyon dolarlık bir kazanç elde etmeyi başardı. Bu başarılardan sonra tüm zamanların en iyi filmi listesine de girmeyi başardı.

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü filminin yapım kadrosu

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü son bölüm olarak karşımıza çıkar. Filmin yönetmeni yine Peter Jackson olmuştur. Filmin hikâye kurgusu tam olarak J. R. R. Tolkien’in aynı adlı eserinden ilham alınarak oluşturulmuştur. Ayrıca filmin senaryosunu da diğerlerininki gibi Fran Walsh yazmıştır. Oyuncu kadrosunda ise pek bir değişiklik yoktur. Maceranın kaldığı yerden devam etmesi ile Elijah Wood, Viggo Mortensen ve onlarla birlikte Ian McKellen de yer almıştır.

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü filminin konusu nasıl?

Frodo emin adımlar ile yüzüğü yok edeceği tehlikeli dağ olan Doom Dağı’na doğru seyahatini sürdürür. Dağın yolu da kendisi gibi tehlikelerle doludur. Bu yolculuğu ona Gandalf tavsiye eder. Yüzüğe sahip olmak Frodo’ya çok ağır gelir. Sam ise bu yolculukta Frodo’ya destek çıkar. Gandalf bu sırada Saruman ve ordusuna karşı durmaya çalışır ve onları Frodo’dan uzak tutmak ister. Böylece yüzük Doom Dağı’na ulaştığında lavların içine atılıp yok olabilecektir. Ancak bu düşündüklerinden çok daha zor bir görevdir. 
 

  Orjinal Adı:

The Lord of the Rings: The Return of the King

Detay
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha